Perineo Rzeszów

Fizjoterapia w bolesnym miesiączkowaniu

Fizjoterapia uroginekologiczna jest niezwykle przydatną formą pomocy w przypadku bolesnych miesiączek, zwanych również dysmenoreą. Jest to przypadłość, która dotyka sporej części kobiet w każdym wieku. Charakterystyczne objawy to m.in. silne bóle brzucha i/lub pleców podczas menstruacji, osłabienie czy nudności. Fizjoterapia uroginekologiczna pozwala nie tylko złagodzić nieprzyjemne dolegliwości, ale także – w dłuższej perspektywie i współpracy z innymi specjalistami, pozbyć się problemu na zawsze. Ważne, aby wybierać terapeutę, który specjalizuje się w leczeniu bolesnych miesiączek. W Rzeszowie warto się udać do Gabinetu Fizjoterapii Uroginekologicznej Perineo.

Najczęstsze przyczyny bolesnych miesiączek

W procesie diagnostycznym istotną rolę pełni konsultacja z doświadczonym lekarzem, który pomoże zidentyfikować podłoże problemu i zaproponuje indywidualnie dobrane leczenie. Znając przyczynę występowania bólu w trakcie menstruacji, łatwiej będzie także dopasować metody fizjoterapii i opracować plan działania, w zależności od stopnia nasilenia objawów.

Do najczęstszych przyczyn bolesnych miesiączek zaliczamy:

  • nieprawidłowości w poziomach hormonów, takich jak prostaglandyny, estrogeny i progesteron, mogą wpływać na siłę skurczów macicy i wywoływać ból podczas menstruacji,
  • zwiększone napięcie, osłabienie lub różnego rodzaju dysfunkcje mięśni dna miednicy, mięśni pośladkowych, przepony, powłok brzusznych,
  • nieprawidłowości anatomiczne w narządach miednicy, np. skrzywienie macicy czy zwężenie szyjki macicy,
  • zaburzony tor oddechowy, niewłaściwa postawa ciała,
  • endometrioza,
  • zespół napięcia przedmiesiączkowego,
  • torbiele jajników,
  • mięśniaki, polipy macicy.

Bolesne miesiączki – fizjoterapia na pomoc!

Obniżony komfort codziennego funkcjonowania, ból, przymusowe wolne w pracy, niestrawność, obniżony nastrój – to tylko część aspektów kobiecego życia, na które ma wpływ bolesne miesiączkowanie. Fizjoterapia ma za zadanie uwolnić Cię od tych przykrych dolegliwości i pozwolić znów cieszyć się aktywnym i szczęśliwym życiem, także podczas menstruacji.

Fizjoterapia uroginekologiczna skupia się na ocenie i leczeniu zaburzeń dotyczących obszaru miednicy, w tym tkanek, powięzi i mięśni dna miednicy, brzucha, przepony i ich połączeń z układem nerwowym. Wykorzystuje się w niej różne techniki terapeutyczne, które przynoszą ulgę i zmniejszają ból oraz napięcie. W rzeszowskim gabinecie Perineo z dużym powodzeniem stosuje się terapię manualną, polegającą na mobilizacji stawów i rozciągania mięśni w okolicy miednicy, doprawadzając je do równowagi, łagodząc nadmierne skurcze oraz poprawiając krążenie. Prądy TENS, praca na przeponie, trzewiach, akupunktura czy kinesjotaping są również cennym narzędziem, z którego korzysta fizjoterapia uroginekologiczna. Bolesne miesiączki redukują dobrze dobrane, codzienne ćwiczenia mięśni dna miednicy, rozciągające, jogging czy joga. Fizjoterapeuta pomoże w identyfikacji niewłaściwej postawy ciała i ruchów, które mogą przyczyniać się do potęgowania bólu miesiączkowego.

Jeśli zmagasz się z bolesnymi i dokuczliwymi miesiączkami, które utrudniają Ci funkcjonowanie, odwiedź Gabinetu Fizjoterapii Uroginekologicznej Perineo w Rzeszowie i daj sobie pomóc.

Opinie Pacjentek

Co mówią o Perineo…

M R
M R
2023-02-27
Bardzo polecam p. Monikę. Jest wspaniałą specjalistką ze świetnym podejściem do pacjenta. Jestem po dwóch porodach, pomogła mi z dolegliwościami bólowymi.
Mia Naw
Mia Naw
2023-02-27
W Perineo znalazłam to, czego szukałam 🙂 konkret, profesjonalizm, fachowa pomoc, a do tego miła atmosfera. Polecam. Warto.
perry71721
perry71721
2022-11-12
Pani Monika pomogla mi przygotować się do porodu i zaopiekowała się mną po porodzie. Jestem ogromnie wdzięczna, taka opieka w tak ważnym czasie dla kobiety to wielka pomoc i wsparcie !! Polecam
Alicja Międlar
Alicja Międlar
2022-11-11
Bardzo polecam gabinet Perineo, a przede wszystkim panią Monikę ? Przeszłam prawie roczną rehabilitację po 3 porodach. Pani Monika pomogła mi uporać się z moimi dolegliwościami, wsparła mentalnie, na każdym etapie czułam się zaopiekowana. W trakcie terapii swobodnie mogłam o wszystko pytać. Dużo dowiedziałam się o swoim ciele i jak bardzo wszystko jest ze sobą powiązane. Widać że to nie zawód tylko szczera pasja ?
mariola kulig
mariola kulig
2022-11-11
Polecam z całego serca ❣️
Magdalena K
Magdalena K
2022-10-23
Serdecznie polecam gabinet fizjoterapii uroginekologicznej Perineo oraz panią Monikę! Świetny specjalista, swojej pracy i pacjentom oddaje całe serce, ma duża wiedzę oraz doświadczenie. Pomaga przygotować się do porodu mentalnie, polecając różnego rodzaju poradniki oraz dzieląc się swoim doświadczeniem a później dba o kobietę w okresie poporodowym. Ciepła, sympatyczna osoba - polecam 🙂
Mika Mika
Mika Mika
2022-06-14
Pani Monika to świetny specjalista w swoim fachu, bardzo miła i empatyczna, cierpliwa i z ogromną pasją, do tego co robi. Polecam!
Dariusz Kulig
Dariusz Kulig
2022-04-20
Polecam z pełną odpowiedzialnością !!!
Scroll to Top