Perineo Rzeszów

Fizjoterapeuta po porodzie, ciąży, w połogu

Poród jest ogromnym obciążeniem dla organizmu kobiety. Wiele z nich odczuwa dyskomfort fizyczny, taki jak: osłabienie dna brzucha i miednicy, sztywność stawów, ból pleców lub bóle głowy z powodu zmian w ciele po porodzie. Fizjoterapeuci mogą pomóc w złagodzeniu tych bólów i dolegliwości poprzez zapewnienie dostosowanych ćwiczeń i zabiegów, które są specjalnie dopasowane do potrzeb każdej osoby. Cele fizjoterapii po porodzie różnią się w zależności od osoby, ale generalnie obejmują przywrócenie prawidłowej postawy, zmniejszenie bólu oraz poprawę siły i elastyczności po porodzie. Fizjoterapeuci mogą stosować kombinację technik terapii manualnej (takich jak masaż), zalecenia dotyczące ćwiczeń, edukację na temat biomechaniki i aktywacji mięśni, porady dotyczące czynności dnia codziennego.

Zabiegi fizjoterapeutyczne po porodzie obejmują ćwiczenia, które pomagają wzmocnić mięśnie brzucha, mięśnie dna miednicy, mięśnie pleców i inne grupy mięśni, na które wpływ miała ciąża lub poród. Ćwiczenia te mają na celu zmniejszenie bólu, poprawę postawy, przywrócenie równowagi i koordynacji oraz stopniowe budowanie wytrzymałości matki. Inne zabiegi mogą obejmować masaż, aby złagodzić napięcie mięśniowe i mobilizację stawów, a także zwiększyć elastyczność.

Jeśli szukasz fizjoterapeuty uroginekologicznego oferującego fizjoterapię po porodzie, koniecznie sprawdź Perineo. Jestem dyplomowaną fizjoterapeutką, absolwentką Uniwersytetu Rzeszowskiego z dziesięcioletnim doświadczeniem w fizjoterapii uroginekologicznej, które zdobywałam we Francji. Zapewniam holistyczne podejście, indywidualnie dobrane metody terapii, intymność i profesjonalne podejście. Podczas wizyty przedstawiam sposób pomocy oraz szacuję ilość terapii niezbędnej do wyeliminowania danego problemu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat terapii po porodzie lub zapisać się na wizytę, wypełnij formularz lub zadzwoń. Z przyjemnością odpowiem na wszystkie Twoje pytania.

Opinie Pacjentek

Co mówią o Perineo…

M R
M R
2023-02-27
Bardzo polecam p. Monikę. Jest wspaniałą specjalistką ze świetnym podejściem do pacjenta. Jestem po dwóch porodach, pomogła mi z dolegliwościami bólowymi.
Mia Naw
Mia Naw
2023-02-27
W Perineo znalazłam to, czego szukałam 🙂 konkret, profesjonalizm, fachowa pomoc, a do tego miła atmosfera. Polecam. Warto.
perry71721
perry71721
2022-11-12
Pani Monika pomogla mi przygotować się do porodu i zaopiekowała się mną po porodzie. Jestem ogromnie wdzięczna, taka opieka w tak ważnym czasie dla kobiety to wielka pomoc i wsparcie !! Polecam
Alicja Międlar
Alicja Międlar
2022-11-11
Bardzo polecam gabinet Perineo, a przede wszystkim panią Monikę ? Przeszłam prawie roczną rehabilitację po 3 porodach. Pani Monika pomogła mi uporać się z moimi dolegliwościami, wsparła mentalnie, na każdym etapie czułam się zaopiekowana. W trakcie terapii swobodnie mogłam o wszystko pytać. Dużo dowiedziałam się o swoim ciele i jak bardzo wszystko jest ze sobą powiązane. Widać że to nie zawód tylko szczera pasja ?
mariola kulig
mariola kulig
2022-11-11
Polecam z całego serca ❣️
Magdalena K
Magdalena K
2022-10-23
Serdecznie polecam gabinet fizjoterapii uroginekologicznej Perineo oraz panią Monikę! Świetny specjalista, swojej pracy i pacjentom oddaje całe serce, ma duża wiedzę oraz doświadczenie. Pomaga przygotować się do porodu mentalnie, polecając różnego rodzaju poradniki oraz dzieląc się swoim doświadczeniem a później dba o kobietę w okresie poporodowym. Ciepła, sympatyczna osoba - polecam 🙂
Mika Mika
Mika Mika
2022-06-14
Pani Monika to świetny specjalista w swoim fachu, bardzo miła i empatyczna, cierpliwa i z ogromną pasją, do tego co robi. Polecam!
Dariusz Kulig
Dariusz Kulig
2022-04-20
Polecam z pełną odpowiedzialnością !!!
Scroll to Top