Perineo Rzeszów

Fizjoterapia po porodzie

Fizjoterapia po porodzie to ważny etap w powrocie do pełnej sprawności, kondycji i zdrowia u każdej kobiety. W gabinecie Perineo naszym priorytetem jest forma terapii mająca na celu pomoc w powrocie do pełnej sprawności i formy sprzed ciąży oraz zminimalizowanie ewentualnych dolegliwości związanych z narządem ruchu i pracą mięśni. Skupiamy się na indywidualnym podejściu i możliwościach każdej kobiety w ujęciu holistycznym. W Perineo w Rzeszowie oferujemy profesjonalną fizjoterapię uroginekologiczną.

Dlaczego warto zdecydować się na fizjoterapię uroginekologiczną po porodzie?

Po przebytym okresie ciąży i porodu, kobiece ciało przechodzi wiele zmian. Mięśnie brzucha są osłabione i rozciągnięte, co może prowadzić do nieprawidłowej postawy ciała i problemów z kręgosłupem. Prawidłowe funkcjonowanie narządów rozrodczych i układu moczowego zależy w dużej mierze, od stabilności mięśni dna miednicy. 

Osłabienie mięśni dna miednicy może przyczyniać się do problemów z utrzymaniem moczu czy do ogólnej niestabilności miednicy. Bardzo często wyzwanie, jakim jest poród, prowadzi także do ogólnej utraty kondycji i zmniejszenia wydolności fizycznej. W Perineo stawiamy czoła wyżej wymienionym dolegliwościom.

Korzyści płynące z fizjoterapii poporodowej w Perineo

Wczesne działania fizjoterapeutyczne u większości Pacjentek przynoszą wiele korzyści. Przywracanie napięcia mięśniowego, poprawa elastyczności i zakresu ruchów, wzmocnienie mięśni dna miednicy oraz wyeliminowanie bólu pleców czy bioder to tylko niektóre z nich. Fizjoterapia uroginekologiczna po porodzie może także pomóc w korekcji postawy ciała, wzmacnianiu mięśni brzucha oraz redukcji obrzęków. 

W naszym gabinecie Perineo w Rzeszowie stawiamy duży nacisk na dostosowanie programu fizjoterapii do indywidualnych potrzeb Pacjentki. W zależności od przebytego porodu i kondycji fizycznej fizjoterapeuta opracowuje spersonalizowany plan terapii poporodowej, uwzględniając różne techniki i ćwiczenia.

Korzystanie z fizjoterapii uroginekologicznej po porodzie przynosi długotrwałe efekty. Poza ogólną poprawą funkcjonowania narządu ruchu i wzrostu siły mięśniowej przyczynia się również do lepszego samopoczucia. Dodatkowo taka umiejętność wzmacniania mięśni dna miednicy może przynieść korzyści w przyszłości, zwłaszcza przy kolejnych ciążach. 

Regularne wizyty umożliwiają nie tylko monitorowanie postępu, ale także dostosowanie programu do zmieniających się potrzeb kobiety. W Perineo w Rzeszowie zdobędziesz cenne wskazówki dotyczące prawidłowego wzmacniania mięśni i dbania o swoje ciało w domowym zaciszu.

Jeśli jesteś świeżo upieczoną mamą i chcesz zadbać o swoje zdrowie, zarówno fizyczne jak i psychiczne odwiedź Perineo i przekonaj się jak fizjoterapia uroginekologiczna może zmienić Twoje ciało. Niezależnie od tego, w jakim wieku jesteś, czy rodziłaś siłami natury, czy miałaś cesarskie cięcie, nie wahaj się i skontaktuj z nami w celu opracowania spersonalizowanego programu fizjoterapeutycznego.

Opinie Pacjentek

Co mówią o Perineo…

M R
M R
2023-02-27
Bardzo polecam p. Monikę. Jest wspaniałą specjalistką ze świetnym podejściem do pacjenta. Jestem po dwóch porodach, pomogła mi z dolegliwościami bólowymi.
Mia Naw
Mia Naw
2023-02-27
W Perineo znalazłam to, czego szukałam 🙂 konkret, profesjonalizm, fachowa pomoc, a do tego miła atmosfera. Polecam. Warto.
perry71721
perry71721
2022-11-12
Pani Monika pomogla mi przygotować się do porodu i zaopiekowała się mną po porodzie. Jestem ogromnie wdzięczna, taka opieka w tak ważnym czasie dla kobiety to wielka pomoc i wsparcie !! Polecam
Alicja Międlar
Alicja Międlar
2022-11-11
Bardzo polecam gabinet Perineo, a przede wszystkim panią Monikę ? Przeszłam prawie roczną rehabilitację po 3 porodach. Pani Monika pomogła mi uporać się z moimi dolegliwościami, wsparła mentalnie, na każdym etapie czułam się zaopiekowana. W trakcie terapii swobodnie mogłam o wszystko pytać. Dużo dowiedziałam się o swoim ciele i jak bardzo wszystko jest ze sobą powiązane. Widać że to nie zawód tylko szczera pasja ?
mariola kulig
mariola kulig
2022-11-11
Polecam z całego serca ❣️
Magdalena K
Magdalena K
2022-10-23
Serdecznie polecam gabinet fizjoterapii uroginekologicznej Perineo oraz panią Monikę! Świetny specjalista, swojej pracy i pacjentom oddaje całe serce, ma duża wiedzę oraz doświadczenie. Pomaga przygotować się do porodu mentalnie, polecając różnego rodzaju poradniki oraz dzieląc się swoim doświadczeniem a później dba o kobietę w okresie poporodowym. Ciepła, sympatyczna osoba - polecam 🙂
Mika Mika
Mika Mika
2022-06-14
Pani Monika to świetny specjalista w swoim fachu, bardzo miła i empatyczna, cierpliwa i z ogromną pasją, do tego co robi. Polecam!
Dariusz Kulig
Dariusz Kulig
2022-04-20
Polecam z pełną odpowiedzialnością !!!
Scroll to Top