Perineo Rzeszów

Rehabilitacja dna miednicy Rzeszów

Wiele różnych dolegliwości pojawia się w naszym organizmie na skutek osłabienia mięśni, doznanych urazów, przeciążeń czy zmian pojawiających się z wiekiem. Niekoniecznie są one zawsze związane bezpośrednio z określonym problemem. Często w takich przypadłościach jak nietrzymanie moczu, ból podczas współżycia czy ciągły dyskomfort w okolicach intymnych może pomóc rehabilitacja dna miednicy. Rzeszów jest miastem, gdzie tego typu kompleksowe działania oferuje Gabinet PERINEO.

Komu polecana jest rehabilitacja dna miednicy?

Mięśnie zlokalizowane w dnie miednicy odpowiadają m.in. za właściwe położenie narządów w obrębie miednicy, a także prawidłowe zamykanie cewki moczowej. Ponadto mięsień opuszkowo-gąbczasty zwęża wejście do pochwy. W obrębie dna miednicy znajduje się też mięsień kulszowo-jamisty biorący udział w transporcie krwi do łechtaczki i członka. Dno miednicy to też obszar odpowiadający za właściwe rozluźnianie się podczas oddawania moczu i stolca oraz utrzymywanie erekcji i wytrysku.

Do zaburzeń i nieprawidłowości wymagających interwencji należą m.in.:       

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
  • nagłe parcie połączone z niewielką ilością oddawanego moczu (pęcherz nadreaktywny),
  • trudności w oddawaniu moczu (czynnościowa przeszkoda podpęcherzowa),
  • obniżenie narządów rodnych,
  • ból przy współżyciu,
  • nadmierna wrażliwość i bolesność okolic krocza,
  • bóle kości ogonowej,
  • różne przypadłości po przebytych chorobach, porodach i innych wydarzeniach.

W powyższych i innych przypadkach zalecana jest rehabilitacja dna miednicy. Rzeszów oferuje w tym zakresie kompleksowe usługi na najwyższym poziomie.

Na czym polega proponowana rehabilitacja dna miednicy? Rzeszów i okolice

Indywidualnie dobrane działania z zakresu rehabilitacji dna miednicy opierają się na odpowiednio dobranych ćwiczeniach i pracy z ciałem. To również terapia manualna mięśni dna miednicy, a także różnego rodzaju zabiegi z wykorzystaniem innowacyjnych urządzeń. Wszystkie działania odbywają się w przyjaznej i komfortowej atmosferze.

Dzięki rehabilitacji dna miednicy możliwa jest widoczna poprawa funkcji mięśni oraz siły i wytrzymałości. Dochodzi też do rozluźnienia i zniesienia charakterystycznego spazmu. Stymulacji poddawane jest też przewodnictwo nerwowe oraz ukrwienie, a układ ten zostaje poddany procesom regeneracyjnym. Bardzo ważnym aspektem terapii jest też działanie przeciwbólowe.

Jeżeli odczuwasz powyższe dolegliwości i dyskomfort w rejonie okolic intymnych, odzyskać równowagę może Ci pomóc rehabilitacja dna miednicy. Rzeszów to miasto, gdzie takie usługi wykonywane w sposób kompleksowy i dobierany indywidualnie oferuje Gabinet PERINEO. To gwarancja holistycznego podejścia do każdego Pacjenta oraz wstępne oszacowanie długości terapii przy danej dolegliwości. PERINEO to również wykorzystanie wielu różnych, nowoczesnych metod przynoszących ulgę już po krótkim czasie prowadzonych działań. Zapraszamy do kontaktu i umówienia się na wizytę.

Opinie Pacjentek

Co mówią o Perineo…

M R
M R
2023-02-27
Bardzo polecam p. Monikę. Jest wspaniałą specjalistką ze świetnym podejściem do pacjenta. Jestem po dwóch porodach, pomogła mi z dolegliwościami bólowymi.
Mia Naw
Mia Naw
2023-02-27
W Perineo znalazłam to, czego szukałam 🙂 konkret, profesjonalizm, fachowa pomoc, a do tego miła atmosfera. Polecam. Warto.
perry71721
perry71721
2022-11-12
Pani Monika pomogla mi przygotować się do porodu i zaopiekowała się mną po porodzie. Jestem ogromnie wdzięczna, taka opieka w tak ważnym czasie dla kobiety to wielka pomoc i wsparcie !! Polecam
Alicja Międlar
Alicja Międlar
2022-11-11
Bardzo polecam gabinet Perineo, a przede wszystkim panią Monikę ? Przeszłam prawie roczną rehabilitację po 3 porodach. Pani Monika pomogła mi uporać się z moimi dolegliwościami, wsparła mentalnie, na każdym etapie czułam się zaopiekowana. W trakcie terapii swobodnie mogłam o wszystko pytać. Dużo dowiedziałam się o swoim ciele i jak bardzo wszystko jest ze sobą powiązane. Widać że to nie zawód tylko szczera pasja ?
mariola kulig
mariola kulig
2022-11-11
Polecam z całego serca ❣️
Magdalena K
Magdalena K
2022-10-23
Serdecznie polecam gabinet fizjoterapii uroginekologicznej Perineo oraz panią Monikę! Świetny specjalista, swojej pracy i pacjentom oddaje całe serce, ma duża wiedzę oraz doświadczenie. Pomaga przygotować się do porodu mentalnie, polecając różnego rodzaju poradniki oraz dzieląc się swoim doświadczeniem a później dba o kobietę w okresie poporodowym. Ciepła, sympatyczna osoba - polecam 🙂
Mika Mika
Mika Mika
2022-06-14
Pani Monika to świetny specjalista w swoim fachu, bardzo miła i empatyczna, cierpliwa i z ogromną pasją, do tego co robi. Polecam!
Dariusz Kulig
Dariusz Kulig
2022-04-20
Polecam z pełną odpowiedzialnością !!!
Scroll to Top