Perineo Rzeszów

Terapia Biofeedback

Fizjoterapia uroginekologiczna skupia się na diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń układu miednicy mniejszej u kobiet. Do najczęstszych problemów należą nietrzymanie moczu, nietrzymanie stolca, zaparcia, bóle miednicy, zaburzenia seksualne i obniżenie narządów miednicy.

W gabinecie Perineo oferuję nowoczesne i skuteczne metody leczenia tych dolegliwości, takie jak terapia Biofeedback i elektrostymulacja mięśni dna miednicy. Jestem wykwalifikowaną i doświadczoną fizjoterapeutką specjalizującą się w fizjoterapii uroginekologicznej. Zapewniam  indywidualne podejście do każdego pacjenta i gwarantuję Ci profesjonalną opiekę.

Jak Biofeedback działa na mięśnie dna miednicy?

Terapia Biofeedback to metoda polegająca na monitorowaniu aktywności mięśni dna miednicy za pomocą specjalnej sondy dopochwowej. Sonda rejestruje napięcie i relaksację mięśni, a komputer wyświetla te dane w formie graficznej lub dźwiękowej. Dzięki temu pacjent może nauczyć się świadomie kontrolować i poprawiać pracę mięśni dna miednicy. Terapia Biofeedback jest bezbolesna, bezpieczna i nieinwazyjna. Może być stosowana samodzielnie, ale najlepsze efekty daje w połączeniu z innymi metodami leczenia.

W gabinecie Perineo wykorzystuję najnowocześniejsze urządzenia do terapii Biofeedback, które pozwalają na precyzyjne monitorowanie Twojej aktywności mięśniowej. Proces terapii rozpoczynam od dokładnej oceny Twojego stanu zdrowia oraz badania diagnostycznego. Następnie, korzystając z elektrostymulacji mięśni dna miednicy, pomagam Ci wzmocnić i odzyskać kontrolę nad tymi mięśniami.

Elektrostymulacja mięśni dna miednicy to bezpieczna i skuteczna metoda, która wykorzystuje delikatne impulsy elektryczne do pobudzenia mięśni. Dzięki temu masz możliwość czucia i kontrolowania tych mięśni w sposób bardziej świadomy. Podczas terapii Biofeedback będziesz otrzymywać informacje zwrotne na temat pracy Twoich mięśni, co pozwoli Ci na lepsze zrozumienie ich funkcjonowania i skuteczniejsze wykonywanie ćwiczeń.

Kiedy terapia Biofeedback może pomóc?

W Rzeszowie Biofeedback to usługa dostępna dla osób cierpiących z powodu różnych problemów związanych z mięśniami dna miednicy. Może pomóc w przypadku nietrzymania moczu, osłabienia mięśni dna miednicy , bólu podczas stosunku, a także po porodzie lub po operacji ginekologicznej. Indywidualnie dostosowuję terapię do Twoich potrzeb, zapewniając Ci skuteczne i bezpieczne leczenie.

Jeśli szukasz specjalistów w terapii Biofeedback w Rzeszowie, to zapraszam do gabinetu Perineo. Specjalizuję się w fizjoterapii uroginekologicznej. Możesz u mnie znaleźć pomoc i wsparcie w walce z problemami związanymi z mięśniami dna miednicy. Oferuję profesjonalną opiekę, indywidualne podejście i dyskrecję. Skontaktuj się ze mną, aby umówić się na wizytę i rozpocząć drogę do poprawy zdrowia i samopoczucia. Terapia Biofeedback może odmienić Twoje życie, dając Ci kontrolę nad mięśniami dna miednicy i przywracając komfort w codziennych aktywnościach.

Opinie Pacjentek

Co mówią o Perineo…

M R
M R
2023-02-27
Bardzo polecam p. Monikę. Jest wspaniałą specjalistką ze świetnym podejściem do pacjenta. Jestem po dwóch porodach, pomogła mi z dolegliwościami bólowymi.
Mia Naw
Mia Naw
2023-02-27
W Perineo znalazłam to, czego szukałam 🙂 konkret, profesjonalizm, fachowa pomoc, a do tego miła atmosfera. Polecam. Warto.
perry71721
perry71721
2022-11-12
Pani Monika pomogla mi przygotować się do porodu i zaopiekowała się mną po porodzie. Jestem ogromnie wdzięczna, taka opieka w tak ważnym czasie dla kobiety to wielka pomoc i wsparcie !! Polecam
Alicja Międlar
Alicja Międlar
2022-11-11
Bardzo polecam gabinet Perineo, a przede wszystkim panią Monikę ? Przeszłam prawie roczną rehabilitację po 3 porodach. Pani Monika pomogła mi uporać się z moimi dolegliwościami, wsparła mentalnie, na każdym etapie czułam się zaopiekowana. W trakcie terapii swobodnie mogłam o wszystko pytać. Dużo dowiedziałam się o swoim ciele i jak bardzo wszystko jest ze sobą powiązane. Widać że to nie zawód tylko szczera pasja ?
mariola kulig
mariola kulig
2022-11-11
Polecam z całego serca ❣️
Magdalena K
Magdalena K
2022-10-23
Serdecznie polecam gabinet fizjoterapii uroginekologicznej Perineo oraz panią Monikę! Świetny specjalista, swojej pracy i pacjentom oddaje całe serce, ma duża wiedzę oraz doświadczenie. Pomaga przygotować się do porodu mentalnie, polecając różnego rodzaju poradniki oraz dzieląc się swoim doświadczeniem a później dba o kobietę w okresie poporodowym. Ciepła, sympatyczna osoba - polecam 🙂
Mika Mika
Mika Mika
2022-06-14
Pani Monika to świetny specjalista w swoim fachu, bardzo miła i empatyczna, cierpliwa i z ogromną pasją, do tego co robi. Polecam!
Dariusz Kulig
Dariusz Kulig
2022-04-20
Polecam z pełną odpowiedzialnością !!!
Scroll to Top